sofa-chillout.pl

Blog tematyczny o sporcie, siłowni, treningu i diecie.

Lifestyle

Jak dobrać plan treningowy do wieku i kondycji?

Jak dobrać plan treningowy do wieku i kondycji?

Niestety w dzisiejszych czasach społeczeństwo prowadzi siedzący tryb życia. Praca, dom, dzieci, zakupy i nikt nie ma czasu dla siebie, nie mówiąc już o regularnych ćwiczeniach. Jednak warto trenować nie tylko po to, aby mieć smukłą sylwetkę, ale także po to, aby być zdrowym. Jak dobrać plan treningowy, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Jak osiągnąć sylwetkę marzeń?

Wiele osób zmaga się z nadmiarowymi kilogramami. Pomimo wielu diet waga ciągle się nie zmienia. Efekty odchudzania utrzymują się jedynie przez kilka tygodni. Aby osiągnąć sylwetkę marzeń, należy dobrać odpowiedni plan treningowy. Oczywiście wskazana jest także dieta, która przyczyni się do szybszej utraty wagi. Każdy, kto chce schudnąć, musi przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że bez ćwiczeń i zmiany nawyków żywieniowych będzie to niemożliwe. Żadne tabletki czy diety cud nie pomogą. Trzeba się zmotywować i zacząć trening. Jakie ćwiczenia fizyczne będą odpowiednie? Jak dobrać plan treningowy do danej osoby?

Trener personalny – osoba, dzięki której można schudnąć

Każda osoba chcąca osiągnąć wymarzoną sylwetkę powinna spotkać się z trenerem personalnym. Jest to osoba wykształcona i wykwalifikowana, która dobierze odpowiedni plan treningowy. Warto także skontaktować się z dietetykiem, który ułoży prawidłową dietę i wskaże produkty, które powinny zostać wykreślone z jadłospisu. Oczywiście treningi i dieta wcale nie muszą być restrykcyjne i nie trzeba odmawiać sobie wszystkiego. Jednak warto zmienić swój dotychczasowy tryb życia na zdrowszy. Dzięki temu nie tylko poprawi się sylwetka, ale także stan zdrowia. Otyłość jest chorobą, która przyczynia się do powstawania wielu schorzeń.

Jakie ćwiczenia są skuteczne?

Każdy, kto chce schudnąć, zastanawia się, od czego zacząć. Czy samemu biegać? A może pójść na siłownię? Są także studia fitness, w których odbywają się regularnie zajęcia. Każda z tych opcji jest dobra, jeśli oczywiście aktywność fizyczna będzie uprawiana regularnie. Jednak najlepsze efekty można osiągnąć z pomocą trenera, który przeprowadzi wywiad i zapozna się ze stanem i kondycją danej osoby. Plan treningowy powinien być dobrany do wieku, sylwetki oraz kondycji. Wysiłek fizyczny musi być adekwatny do możliwości. Wiele osób chcąc schudnąć, zaczyna bardzo wysiłkowe treningi, które na początku przynoszą efekty, ale po kilku tygodniach nadwyrężają mięśnie i stan zdrowia. Plan treningowy musi być stopniowo udoskonalany z czasem. Ćwiczenia nie mogą przeciążać kręgosłupa, mięśni i stawów. Dlatego najlepiej trenować ze specjalistą.

Udostępnij