sofa-chillout.pl

Blog tematyczny o sporcie, siłowni, treningu i diecie.

Lifestyle

Worki na śmieci – jaki kolor do jakich odpadów?

Worki na śmieci – jaki kolor do jakich odpadów?

Do jakiego worka na śmieci wrzucić karton po mleku, a do jakiego pustą, szklaną butelkę? Przeczytaj nasz artykuł i raz na zawsze pozbądź się wątpliwości. Dzięki umiejętności właściwej segregacji zaoszczędzisz czas i wpłyniesz – choćby w niewielkiej części, ale jednak – na kondycję środowiska naturalnego.

Segreguj odpady – daj nowe życie zużytym produktom

Właściwe przyporządkowanie danych odpadów do konkretnych pojemników nadal sprawia wielu osobom problem. Niektórzy na przykład przez nieuwagę wrzucają opróżnioną butelkę do czarnego worka na śmieci, inni zaś – zmieszane odpady do brązowego pojemnika. Tymczasem umieszczone w odpowiednim koszu odpady szybko zostaną zrecyklingowane. Po przetworzeniu zyskają nowe życie, a wykorzystanie surowców naturalnych zostanie zminimalizowane. Segregacja śmieci mocno wpływa na funkcjonowanie ludzi i zwierząt – szczególne znaczenie zyskuje w dłuższej perspektywie.

Poznaj kolory worków i segreguj śmieci!

Odpowiedzi na pytania, do którego worka na śmieci wyrzucić fusy z kawy, a gdzie – pusty pojemnik po kremie, zna coraz więcej osób. To zasługa tego, że segregacja odpadów została uregulowana prawnie. Dzięki temu dotycząca jej wiedza zyskała właściwie status obowiązku. Regularnie wyrzucaj śmieci do właściwych pojemników, a zapamiętasz dokładnie, gdzie który odpad powinien trafić i już nigdy się nie pomylisz. Poniżej przedstawiamy różne kolory worków i przyporządkowane im rodzaje śmieci.

  • Żółty worek na śmieci – do pojemnika o tym kolorze wyrzucaj produkty wykonane z tworzyw sztucznych i metalu. Umieść w nim: plastikowe pudełka po środkach czystości i kosmetykach, butelki z plastiku po napojach, foliowe torebki, pojemniki po jogurtach i mleku, zakrętki metalowe i plastikowe oraz puszki. Nie wrzucaj do tego worka: brudnych torebek foliowych, pudełek po lekach, styropianu oraz opakowań po nawozach, środkach ochrony roślin i smarach.
  • Niebieski worek na śmieci – umieść w nim tekturę i papier, czyli wszelkie kartony, gazety i papier biurowy. 
  • Brązowy worek na śmieci – do tego pojemnika wyrzuć odpady biodegradowalne, czyli fusy z kawy, obierki z owoców i warzyw, skoszoną trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, zwiędłe rośliny i trociny. 
  • Zielony worek na śmieci – umieść w nim szkło, czyli butelki ze szkła po napojach i słoiki bez zakrętek, a także szklane pojemniki po kosmetykach. Nie wrzucaj do zielonego worka: talerzy, szklanek, naczyń żaroodpornych, porcelany, ceramiki i żarówek. 
  • Czarny worek na śmieci – w tym pojemniku umieść odpady zmieszane, czyli wszystko to, co nie podlega segregacji, na przykład: brudne opakowania, resztki żywności zwierzęcego pochodzenia czy tekstylia. Nie umieszczaj w nim między innymi: pozostałości farb i lakierów, gruzu, produktów elektronicznych i mebli.

Mamy nadzieję, że teraz segregacja odpadów nie sprawi Ci żadnych problemów. Wytrzymałe, szczelne i dostępne w różnych kolorach oraz zapachach worki na śmieci znajdziesz na stronie: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci. Inwestując w produkty tej firmy, nie musisz się obawiać, że worek nagle się rozerwie podczas wynoszenia z domu.

 

Udostępnij