sofa-chillout.pl

Blog tematyczny o sporcie, siłowni, treningu i diecie.

Sport

Dlaczego warto uprawiać sport w każdym wieku?

Dlaczego warto uprawiać sport w każdym wieku?

Jest takie przysłowie, że sport to zdrowie. I jest to racja. Oczywiście, jeśli sport nie jest uprawiany zawodowo. Ruch fizyczny w każdym wieku jest wskazany, aby utrzymać dobrą kondycję oraz zdrowie. Dlaczego warto uprawiać sport? Jakie korzyści można osiągnąć?

Aktywność fizyczna przynajmniej dwa razy w tygodniu

W obecnych czasach wiele osób prowadzi siedzący tryb życia. Niestety praca pochłania większą część dnia, a wieczorami nie ma już czasu na wysiłek fizyczny. Jednak warto wygospodarować w tygodniu przynajmniej dwie godziny na aktywność fizyczną. Dotyczy to osób w każdym wieku. Dzieci z reguły mają wychowanie fizyczne w szkole, jednak zajęcia nie zawsze wyglądają tak, jak powinny. Dlatego warto ćwiczyć z całą rodziną. Nie trzeba od razu biegać maratonów. Można robić długie spacery, jeździć na rowerze lub grać w piłkę nożną. Najważniejsze jest to, aby uprawiać sport regularnie i przynajmniej dwa razy w tygodniu po godzinie.

Korzyści z uprawiania sportu

Każdy ruch przyczynia się do poprawy wydolności. Regularne ćwiczenia pozwalają zachować dobrą kondycję. Jest to również doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli sport będzie uprawiany systematycznie, to po niedługim czasie wysiłek fizyczny wejdzie w krew i stanie się nieodłącznym elementem życia. Dobrze dobrane ćwiczenia wzmacniają mięśnie, poprawiają pracę serca oraz normują ciśnienie. Dzięki wysiłkowi fizycznemu poprawia się również samopoczucie. Człowiek jest szczęśliwszy. Jeśli sport uprawiany jest wspólnie z całą rodziną, to także więzi rodzinne się zacieśniają.

Jaki sport uprawiać?

Każdy ruch jest dobry, jeśli jest dobrany odpowiednio do wieku i kondycji. Dobre rezultaty zdrowotne i fizyczne przynosi bieganie. Biegać można wszędzie i nie potrzeba do tego żadnego sprzętu. Można także w porze letniej jeździć na rolkach, a zimą na nartach. Doskonałym rozwiązaniem dla całej rodziny jest jazda na rowerze. Dodatkowo można zwiedzić okolice, w której się mieszka. W każdym większym i mniejszym miasteczku odbywają się zajęcia fitness. Jest to szczególnie polecana aktywność dla kobiet w każdym wieku. Choć panowie także coraz chętniej uczestniczą w takich zajęciach. Siłownia jest znakomitym miejscem na wzmocnienie mięśni i ukształtowanie sylwetki. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się również joga. Dzięki jodze ciało jest rozciągnięte, a dodatkowo zrelaksowane. Dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia, polecany jest basen. Pływanie korzystnie wpływa na kręgosłup, zwiększa wydolność i pojemność płuc.

Udostępnij