sofa-chillout.pl

Blog tematyczny o sporcie, siłowni, treningu i diecie.

Sport

Co jeść po treningu?

Co jeść po treningu?

Osoby dbające o swoją kondycję fizyczną czy też stan wizualny ciała doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są ćwiczenia. Z tego też powodu na siłowni czy też na uprawianiu sportów na świeżym powietrzu spędzają naprawdę wiele czasu. Jak się jednak okazuje, równie ważne w tym wypadku jest to, co się je. Szczególnie dotyczy to posiłku po aktywności fizycznej. Co jeść po treningu, aby możliwie najlepiej odżywić i wzmocnić swoje ciało?

Dlaczego posiłek po treningu jest tak ważny?

Zanim przejdzie się do tego, co powinno się zjeść po zakończonym treningu, w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, dlaczego posiłek po aktywności fizycznej jest tak ważny. Na co konkretnie wpływa to, co się zje po zakończonych ćwiczeniach?
Żeby to zrozumieć, trzeba najpierw uzmysłowić sobie, jak zmęczone i wyeksploatowane z energii jest ciało po ćwiczeniach. Brakuje w nim ogromnej ilości różnych mikroskładników, co może zburzyć nawet pracę całego organizmu. Dlatego też posiłek po ćwiczeniach powinien w pierwszej kolejności uzupełniać wszystkie powstałe braki. Pozwoli to nie tylko odzyskać przez ciało równowagę, lecz również przyczyni się do szybszego i efektywniejszego procesu regeneracji, co umożliwi kolejne bezpieczne ćwiczenia.

Co się powinno jeść po treningu?

Jak więc widać, pierwszy posiłek po zakończeniu treningu jest naprawdę bardzo ważny. Przekłada się on nie tylko na efektywność regeneracji ciała, lecz również na bezpieczeństwo jego funkcjonowania. Na co więc należy przede wszystkim postawić i po jakie produkty sięgnąć?

Najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać podczas planowania posiłku po treningu, jest to, aby postawić główny nacisk na białko, a także łatwo przyswajalne węglowodany. Pozwoli to nie tylko uzupełnić niedobory energii w ciele, lecz również przyczyni się do lepszej regeneracji mięśni. Znacznie zmniejszona powinna być natomiast podaż tłuszczy, które w tym procesie nie są aż tak niezbędne.
Jakie konkretne posiłki są więc w tym wypadu polecane? Doskonałym pomysłem będzie zjedzenie np. ryżu z warzywami z dodatkiem chudego mięsa. Świetnie sprawdzi się tu np. pierś z kurczaka czy też indyk, a nawet wołowina. Kolejnym rewelacyjnym pomysłem są różnego rodzaju makarony z mięsem. Również i w tym wypadku doskonale pasować będzie kurczak, lecz oprócz mięsa do makaronu dodać można twaróg, jaja, czy też pastę fasolową. Podczas przygotowania posiłków po treningu nie powinno się zapominać także o różnego rodzaju owocowo warzywnych koktajlach, które będą dostarczać potrzebnych mikroelementów oraz witamin.

Udostępnij