sofa-chillout.pl

Blog tematyczny o sporcie, siłowni, treningu i diecie.

Fitness

Fitness – czy jest tylko dla kobiet?

Fitness – czy jest tylko dla kobiet?

Słowo fitness kojarzy się przede wszystkim z zajęciami dla kobiet. Jednak fitness oznacza nie tylko aktywność fizyczną, ale także styl życia. Bycie fit to dążenie do osiągnięcia smukłej sylwetki, samorealizacji oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Czy fitness jest tylko dla kobiet?

Fitness co to jest?

Słowo fit pochodzi z języka angielskiego i oznacza bycie w szczytowej formie dzięki aktywności fizycznej. Fitness jest związany nie tylko z aspektem fizycznym, ale również duchowym. Można korzystać z różnych zajęć fitness wedle uznania. Chodzi o to, aby dopasować aktywność do własnych potrzeb i umiejętności. Ten czas ma także sprawiać dużo radości, dzięki czemu poprawia się również stan psychiczny. Zadowolony człowiek ma więcej energii i szybciej radzi sobie z problemami w sytuacjach stresowych.

Czy fitness jest tylko dla kobiet?

Na zajęciach fitness jeszcze parę lat temu można było spotkać prawie same kobiety. Na szczęście to już się zmieniło. Coraz więcej panów uczęszcza na różnego rodzaju treningi fitness, dostrzegając daleko idące korzyści wynikające z tej aktywności. Na zajęcia fitnessu mogą uczęszczać wszyscy bez względu na wiek. Taki wysiłek fizyczny bardzo korzystnie wpływa na kondycję i wyszczupla ciało. Można dostosować zajęcia wedle uznania, a dodatkowo jest szansa nawiązania nowych znajomości.

Zalety fitnessu

Chodząc regularnie na zajęcia fitness, można w krótkim czasie osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dodatkowo jest także okazja, aby wzmocnić mięśnie i rozciągnąć ciało. Systematyczne uczestniczenie w treningu poprawia kondycję i ogólny stan zdrowia. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, które sprawiają, że człowiek staje się szczęśliwszy. Są to zajęcia uniwersalne, dzięki czemu mogą być uprawiane przez każdego w każdym wieku. Nie ma także ograniczeń w dostępie do zajęć, gdyż nawet w niewielkich miejscowościach można dołączyć do grupy.

Formy fitnessu

Najczęściej zajęcia odbywają się w formie aerobiku lub lekkiego aerobiku. Podczas zajęć pokazywany jest układ choreograficzny, który następnie jest ćwiczony i powtarzany wspólnie z grupą. W zależności od rodzaju ćwiczenia mogą być intensywne lub umiarkowane. Drugi rodzaj doskonale nadaje się dla osób starszych oraz otyłych, które mają problemy ze stawami. Dużą popularnością cieszą się zajęcia łączone. Podczas godzinnego treningu wykonywane są intensywne kroki oraz spokojniejsze. Celem tej metody jest poprawa pracy serca oraz wydolności. Osoby, które chcą szybko zrzucić zbędne kilogramy i mają dobrą kondycję, mogą wybrać trening fat burning.

Udostępnij